Wielka Brytania. Nowe prace Banksy'ego, artysta potwierdza

Świat
Wielka Brytania. Nowe prace Banksy'ego, artysta potwierdza
Reuters
Prace powstały w kilku miejscowościach nadmorskich w Wielkiej Brytanii

Seria kilku malowideł pojawiła się na ścianach i budynkach w kilku miejscowościach przy brytyjskich plażach. Rysunki okazały się dziełem Banksy'ego. Anonimowy artysta na Instagramie opublikował wideo, z którego wynika, że malowidła są jego autorstwa.

Spekulacje, że nowe prace mogą być autorstwa Banksy'ego, pojawiły się w sieci wcześniej. Artysta zamieścił w serwisie Instagram wideo zatytułowane "The Great British Spraycation", które przedstawia, jak Banksy maluje jeden z murali. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

 

Powstało łącznie 10 nowych prac, które namalowane są tak, że wchodzą w interakcję z elementami architektury, na których powstały. 

Anonimowy artysta 

Jednym z nowych malowideł jest rysunek szczura siedzącego na fotelu namalowany na murze przy plaży. Kolejnym jest para, która wygląda jakby tańczyła na dachu przystanku autobusowego.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Z powodu zagrożenia powodzią usunięto część domniemanej pracy Banksy'ego

 

Prace powstały w kilku miejscowościach nadmorskich w Wielkiej Brytanii. To między innymi Great Yarmouth, Lowestoft, Gorleston i Cromer.


Artysta, który utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, znany jest z malowideł i graffiti zamieszczanych w miejscach publicznych, które pojawiają się w miastach na całym świecie. Rysunki artysty często odnoszą się do problemów politycznych i społecznych. 

laf/pdb/The Guardian/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie