Archiwum X wraca do sprawy sprzed 25 lat. Policja wyznaczyła nagrodę

Polska
Archiwum X wraca do sprawy sprzed 25 lat. Policja wyznaczyła nagrodę
Wielkopolska Policja
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy Darii Młynarczyk. Dziewczynka zaginęła 9 listopada 1995 roku w Pile; policjanci podejrzewają, że padła ofiarą zabójstwa. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył 10 tys. zł dla osoby, która pomoże policjantom rozwikłać tę sprawę.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do nierozwiązanych spraw sprzed lat. W ich zainteresowaniu są niewykryte zabójstwa, a także zaginięcia osób, których los po wielu latach pozostaje nieznany.

 

Jak poinformowała w piątek podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, jedną z takich jest sprawa zaginięcia nastoletniej Darii Młynarczyk z Piły.

Sprawa sprzed 25 lat 

- 9 listopada 1995 roku 14-letnia wówczas Daria wyszła z domu przy al. Poznańskiej i poszła do księgarni po podręcznik do nauki języka angielskiego. Tamtego dnia miała być widziana na przystanku autobusowym przy al. Poznańskiej, w rejonie ulicy Polnej w Pile. Do domu jednak nie wróciła – podała Liszczyńska.

 

ZOBACZ: Kamień Krajeński. 23-latek usłyszy dziś zarzuty zabójstwa swoich dziadków

 

Wskazała, że obecnie szczegółową analizą sprawy sprzed 25 lat zajęli się policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

- Policjanci podejrzewają, że dziewczynka mogła paść ofiarą zabójstwa, a jej zwłoki zostały ukryte – zaznaczyła Liszczyńska.

 

WIDEO: Archiwum X wraca do sprawy sprzed 25 lat. Policja wyznaczyła nagrodę

 

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która przekaże policjantom informacje mogące pomóc rozwikłać tę sprawę.

Nowe techniki 

- Wracamy po 25 latach do sprawy zaginięcia Darii Młynarczyk z Piły. Przypuszczamy że najprawdopodobniej padła ofiarą zabójstwa a jej zwłoki zostały ukryte - mówi Polsat News jeden z policjantów z Archiwum X.

 

- Z racji przeprowadzonej analizy do tej pory zebranych materiałów dowodowych na tamten czas, czyli w 1995 roku nie można było przeprowadzić takich badań jakie jesteśmy w stanie teraz przeprowadzić, wykorzystując nowatorskie metody badań kryminalistycznych oraz technik śledztw - dodał.

 

Osoby posiadające informacja na temat zaginięcia mogą przekazać je oficerom operacyjnym dostępnym pod numerem telefonu 505 087 927.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie