W piątek policjanci przeprowadzą ogólnopolskie akcję kontrolno-prewencyjną "Prędkość"

Polska
W piątek policjanci przeprowadzą ogólnopolskie akcję kontrolno-prewencyjną "Prędkość"
policja.pl
Policja. Zdjęcie ilustracyjne

W piątek policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą Prędkość. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków. Kontrolę kierowców będą prowadzili przede wszystkim policjanci działający w grupach "Speed".

W związku z akcją policja przypomina również, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. "Dlatego policjanci ruchu drogowego systematycznie prowadzą działania mające wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Najbliższe pod nazwą Prędkość odbędą się w piątek" - poinformowano.

 

ZOBACZ: Debata Dnia: zmiany w przepisach. Nawet 5 tys. zł mandatu za przekroczenie prędkości

 

Kontrolę kierowców będą prowadzili przede wszystkim policjanci działający w grupach "Speed", których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. W służbie to właśnie oni używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Kontrole prędkości i trzeźwości

Jak zwraca uwagę policja, mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, m.in. skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci, tym bardziej że sezon wakacyjny w pełni.

 

ZOBACZ: Astronauta oddał na zdjęciu prędkość 28 tysięcy km/h, z jaką orbituje kosmiczny dom

 

Policja apeluje jednocześnie o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. "Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Wszystko po to, abyśmy cali i zdrowi dojechali do celu" - podkreślili funkcjonariusze.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie