Strzelanina w Wielkiej Brytanii. Policja potwierdziła, że są ofiary

Świat
Strzelanina w Wielkiej Brytanii. Policja potwierdziła, że są ofiary
publicdomainpictures.net
W strzelaninie w Wielkiej Brytanii mogło zginąć pięć osób. Nieoficjalnie nie żyje także sprawca.

Do strzelaniny, w wyniku której co najmniej kilka osób zmarło, doszło w czwartek po południu w Plymouth w południowo-zachodniej Anglii. Według brytyjskich mediów sprawca zastrzelił co najmniej pięć osób, zanim sam się zastrzelił. Pojawiły się doniesienia, że zdarzenie najprawdopodobniej nie miało podłoża terrorystycznego.

Reprezentujący okręg laburzystowski poseł Luke Pollard napisał na Twitterze, że "czeka na potwierdzenie liczby ofiar, ale wygląda na to, że jest to bardzo smutny dzień dla naszego miasta i naszej społeczności".

 

Według mediów sytuacja została już opanowana, a sprawca strzelaniny nie żyje. Dziennik "Daily Mail" poinformował, że zginęło co najmniej pięć osób. W sieci pojawiły się nagrania z miasta, na których widać zakryte ciała leżące na ulicy. Według dziennika do tragedii doszło po tym jak sprawca strzelaniny wpadł w szał. Dziennik twierdzi, że mężczyzna następnie zastrzelił się.

 

Następnie gazeta podała, że wśród ofiar jest matka sprawcy, niemowlę oraz przypadkowe osoby. 

 

ZOBACZ: Strzelanina przed Pentagonem. Wielu rannych, zginął policjant

 

Policja poinformowała także, że "pewna liczba osób" została raniona, a sam "incydent z bronią miał miejsce około godz. 18:10 na ulicy Biddick Drive, w okolicy Keyham w Plymouth" - podało BBC.

 

Na miejscu pojawiło się wielu funkcjonariuszy i karetki pogotowia.

 

Wydano ostrzeżenia dla mieszkańców, aby zostali w domach. Policja odgrodziła teren, na którym doszło do strzelaniny i sąsiedni obszar, w tym szkolne centrum sportowe. W mieście nieprzejezdne są ulice, apeluje się także do kierowców, aby omijali tę okolicę, by nie utrudniać pracy służb.

 

Sekretarz bezpieczeństwa Priti Patel powiedziała, że "incydent w Plymouth jest szokujący".

 

hlk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie