Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia 13 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia 13 sierpnia
Polsat News
Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zapewnił, że resort cały czas pracuje nad swoimi rekomendacjami dotyczącymi pandemicznych obostrzeń na kolejne miesiące.

Mamy 196 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, a 4 miały choroby współistniejące. Tydzień temu potwierdzono 172 przypadki i 6 zgonów.

Mamy 196 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: mazowieckiego (26), małopolskiego (22), śląskiego (20), dolnośląskiego (15), podkarpackiego (13), podlaskiego (13), lubelskiego (12), łódzkiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), lubuskiego (10), pomorskiego (8), wielkopolskiego (7), zachodniopomorskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4). 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby. 4 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

46 pacjentów pod respiratorami 

W szpitalach przebywa 309 chorych z COVID-19, w tym 46 pacjentów podłączonych do respiratorów - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 6038 łóżek i 580 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 66 472 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 655 014 zakażonych.

 

Regionalizacja obostrzeń

- Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - powiedział reporterowi Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Przekazał, że ich "mapa drogowa" zostanie stworzona jeszcze w sierpniu. W czwartek resort poinformował o 223 nowych zakażeniach koronawirusem.

 

ZOBACZ: Naukowcy: Australijska szczepionka przeciw COVID-19 ma szansę chronić przed transmisją wirusa

 

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zapewnił, że resort cały czas pracuje nad swoimi rekomendacjami dotyczącymi pandemicznych obostrzeń na kolejne miesiące. - Myślę, że przed wrześniem poznamy pewną mapę drogową obostrzeń - stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

 

- Analizujemy swoje doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko. Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej, pod kątem m.in. ograniczania transmisji wirusa, będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - dodał.

laf/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie