Lublin. Żniwa na osiedlu Poręba. Lokalny rolnik jeździ kombajnem między blokami

Polska
Lublin. Żniwa na osiedlu Poręba. Lokalny rolnik jeździ kombajnem między blokami
Polsat News

Jest duże zainteresowanie! Wszystkie dzieci z osiedla przychodzą to oglądać - powiedziała jedna z mieszkanek lubelskiego osiedla Poręba, które jest poprzecinane polami uprawnymi. W czasie żniw miejscowy rolnik jeździ kombajnem między blokami, co stanowi nie tylko atrakcję dla najmłodszych mieszkańców Poręby, ale też pozwoliło mężczyźnie uzyskać status "lokalnego celebryty".

Jak podkreślają mieszkańcy osiedla Poręba, rolnik z Jantarowej stał się lokalną atrakcją i miejscowym celebrytą. W internecie opublikowano filmy, na których widać, jak jeździ kombajnem między blokami w trakcie żniw. Nagrania cieszą się ogromną popularnością. 

 

ZOBACZ: AgroUnia chce być partią. Michał Kołodziejczak: reprezentujemy dużo większą grupę niż tylko rolników

 

Z widoku pracującego rolnika najbardziej cieszą się dzieci. Mieszkańcy przyznają, że przed pasmami ziemi zbierają się całe rodziny. - Jest duże zainteresowanie! Wszystkie dzieci z osiedla przychodzą to oglądać! Jeszcze by się krowa i jakiś konik przydał... Dzieci by się zapoznały! - powiedziała jedna z mieszkanek lubelskiego osiedla. 

 

- Zawsze jest to coś innego. Od razu w domu mamy już swoje kombajny po takich żniwach i... traktory - przyznała kolejna lublinianka.

 

WIDEO: żniwa wśród zabudowań na osiedlu Poręba w Lublinie

Żniwa wśród zabudowań

Osiedla Poręba to jedno z miejsc w Lublinie, które rozwija się najbardziej dynamicznie. Do niedawna pola uprawne zajmowały tam znaczną część terenów. Do dziś widok pola i przejeżdżającego kombajnu nie jest niczym nadzwyczajnym, mimo że na osiedlu powstało wiele nowych zabudowań.

 

Osiedle jest poprzecinane polami uprawnymi
Polsat News
Osiedle jest poprzecinane polami uprawnymi

 

Jak podkreślają mieszkańcy, lokalna społeczność szanuje to, że "rolnik był tutaj pierwszy". Uprawiał rolę, zanim wybudowano bloki. Mieszkańcy szanują jego pracę. Jak przyznają, w takim blokowisku, gdzie budynek stoi obok budynku, lepiej jest mieć fragment zieleni, pola uprawnego, niż widok na inne zabudowania. 

 

Praca lokalnego rolnika jest dużą atrakcją dla najmłodszych mieszkańców osiedla Poręba
Polsat News
Praca lokalnego rolnika jest dużą atrakcją dla najmłodszych mieszkańców osiedla Poręba

 

W Lublinie podobnych miejsc jest więcej, gdzie pola uprawne są w bliskim sąsiedztwie rozrastających się osiedli. Dzieje się tak na przykład na osiedlu Felin czy w dzielnicy Czechów.

 

Z ostatniego spisu rolnego wynika, że w Lublinie zarejestrowano ponad 5 tys. gospodarstw rolnych, które działają na terenie miasta. 

kmd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie