Eurojackpot. Główna wygrana padła w piątek 13 sierpnia na Śląsku. Gracz wygrał ponad 206 mln zł

Polska
Eurojackpot. Główna wygrana padła w piątek 13 sierpnia na Śląsku. Gracz wygrał ponad 206 mln zł
Wikimedia Commons

"Kolejna główna wygrana w loterii Eurojackpot w Polsce!" - ogłosił w piątkowy wieczór Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego. Jak dodał, chodzi o 45 mln euro, czyli ponad 206 mln zł. Taką sumę zdobyła osoba, która szczęśliwy kupon wysłała w jednej ze śląskich miejscowości.

W 204. losowaniu Eurojackpot, które odbyło się w piątek 13 sierpnia, padły dwie najwyższe wygrane: w Polsce oraz w Finlandii. Zwycięzcy wygrali po 45 mln euro, czyli - w przeliczeniu na naszą walutę - po 206 mln 550 tys. zł.

 

"Kolejna główna wygrana w loterii Eurojackpot w Polsce. Ponad 206 000 000,00 złotych trafi do gracza, który wypełnił i opłacił kupon w woj. śląskim! Serdeczne gratulacje!" - napisał na Twitterze Olgierd Cieślik, szef Totalizatora Sportowego.

 


Szczęśliwe liczby to: 16, 19, 21, 29 i 36 oraz 1 i 7. 

 

Jak wyjaśnia Totalizator Sportowy, osoba grająca w Polsce zawarła kilka zakładów metodą chybił trafił w jednym z punktów LOTTO w powiecie bieruńsko-lędzińskim (woj. śląskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wygranych pierwszego stopnia w Eurojackpot w Polsce, Totalizator Sportowy - ze względów bezpieczeństwa zwycięzcy - nie będzie ujawniał nazwy miejscowości.

 

206 mln zł to rekord w grach Totalizatora Sportowego. Dotychczas palma pierwszeństwa pod tym względem należała do wygranej w Eurojackpot z 10 maja 2019 roku o wartości ponad 193 mln zł (powiat piotrkowski). Była to pierwsza główna wygrana w Eurojackpot w naszym kraju. Na trzecim miejscu plasuje się również wygrana pierwszego stopnia w Eurojackpot z 11 września 2020 roku – ponad 96 mln zł (powiat pruszkowski). 

Eurojackpot. Zasady gry

Kupon loterii Eurojackpot kosztuje 12,5 zł. Biorą w niej udział gracze z kilkunastu europejskich państw. Aby zagrać należy wytypować pięć liczb z 50 oraz dwie liczby z dziesięciu. Można je wybrać samodzielnie lub wylosować "na chybił trafił". Liczby biorą udział w jednym losowaniu, które odbywa się w piątek. 

wka/jo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie