W środę piąte tygodniowe losowanie nagród w loterii szczepionkowej

Polska
W środę piąte tygodniowe losowanie nagród w loterii szczepionkowej
gov.pl
W środę jest do wygrania pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych

W ramach piątego tygodniowego losowania nagród w loterii szczepionkowej, w środę jest do wygrania pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych dla osób zarejestrowanych od 2 do 8 sierpnia br. Takie same nagrody będzie można wygrać w 7 kolejnych tygodniowych losowaniach.

Piąte z w sumie dwunastu tygodniowych losowań odbędzie się w środę, 11 sierpnia i dotyczyć będzie osób zarejestrowanych od 2 do 8 sierpnia br. w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania będzie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w siedmiu kolejnych tygodniowych losowaniach. Ostatnie tygodniowe losowanie zaplanowane jest na 6 października br.

 

ZOBACZ: Loteria Narodowego Programu Szczepień. Rozlosowano dwa samochody

 

Ponadto, przydzielane są także nagrody natychmiastowe; przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona, wynosi 52 tys. sztuk.

Finałowe losowanie

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej - rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

 

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

 

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

 

ZOBACZ: Australia. Nie odbierała telefonów, bo myślała, że to oszuści. Okazało się, że wygrała na loterii

 

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

 

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

 

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy; to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie