Loteria Narodowego Programu Szczepień. Rozlosowano dwa samochody

Polska
Loteria Narodowego Programu Szczepień. Rozlosowano dwa samochody
gov.pl
Wylosowano dwie osoby, do których mają trafić auta, a także dwie osoby, które otrzymają nagrody o wartości 100 tys. zł każda.

W pierwszym losowaniu miesięcznym rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł - poinformowano w środę na stronie internetowej Loterii Narodowego Programu Szczepień.

W środę odbyło się pierwsze losowanie miesięczne w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień. Wylosowano dwie osoby, do których mają trafić auta, a także dwie osoby, które otrzymają nagrody o wartości 100 tys. zł każda.

 

W środowym losowaniu miesięcznym wzięły udział osoby w pełni zaszczepione, które wyraziły zgodę na udział w loterii w okresie od 1 lipca do 31 lipca.

W loterii bierze udział ponad 3,3 mln osób

Totalizator Sportowy przypomina, że cały czas są przeprowadzane losowania tygodniowe, w których co środę do wygrania jest pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Przydzielane są także nagrody natychmiastowe.

 

Totalizator informuje, że do tej pory w loterii zarejestrowało się ponad 3,3 mln osób; do ponad 6,6 tys. trafiły nagrody natychmiastowe. Takie osoby o wygranej zostały poinformowane poprzez SMS-a wysłanego przez TS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do zwycięzców trafił SMS z PKO Banku Polskiego zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu. Dzięki temu można realizować wygraną bezpośrednio w bankomatach należących do banku. Nagrodę można też wypłacić w oddziale lub agencji PKO BP.

 

ZOBACZ: Loteria szczepionkowa. Kiedy losowanie? Lista zwycięzców. Te osoby wygrały 50 tys. zł i hulajnogi

 

Totalizator tłumaczy, że w przypadku nagród o wyższej wartości - tygodniowych, miesięcznych i finałowej - Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni, licząc od dnia następnego po losowaniu, przekaże informacje telefonicznie oraz za pomocą wiadomości SMS.

 

W ramach nagród natychmiastowych przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 tys. x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 tys. x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 tys. sztuk. Jeśli chodzi o losowania miesięczne, co miesiąc można wygrać 2 x 100 tys. zł (pula – 600 tys. zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

 

Finał w październiku

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

 

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

 

ZOBACZ: Ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień

 

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989. 

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie