Lubuskie. Amstaff pogryzł 3,5-letnią dziewczynkę

Polska
Lubuskie. Amstaff pogryzł 3,5-letnią dziewczynkę
susanne906
Amstaff ugryzł dziewczynkę w rękę i w twarz

Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala 3,5-letnia dziewczynka, która została pogryziona przez 11-miesięcznego psa rasy amstaff w Nowogrodzie Bobrzańskim w pow. zielonogórskim - poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z posesji. Do właścicieli przyszyli na przyjęcie ich znajomi ze swoją córeczką. Dziewczynka bawiła się na podwórku z młodym amstaffem należącym do gospodarzy. W pewnym momencie dorośli usłyszeli krzyk dziecka.

 

Ojciec dziewczynki pobiegł na ratunek. Okazało się, że pies ugryzł jego córkę w rękę. Gdy mężczyzna próbował odciągnąć psa, ten ugryzł dziecko w twarz. 3,5-latka została przewieziona do szpitala.

 

ZOBACZ: Amstaffy rzuciły się na kobietę z psem. Maltańczyk został rozszarpany

 

Jak przekazała rzeczniczka policji obrażenia, których doznała, nie są bezpośrednim zagrożeniem dla jej życia. Dziecko zostało jednak pokaleczone. Po konsultacji z powiatowym lekarzem weterynarii zadecydowano, że amstaff zostanie poddany obserwacji.

 

- Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Informacja o tym wydarzeniu zostanie też przekazana sądowi rodzinnemu, który oceni, czy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki w należyty sposób sprawowali nad nią opiekę - dodała policjantka.

kmd/hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie