USA. 99,99 proc. zaszczepionych nie trafia do szpitala. W tej grupie bez zgonów na COVID-19

Świat
USA. 99,99 proc. zaszczepionych nie trafia do szpitala. W tej grupie bez zgonów na COVID-19
PAP/Andrzej Grygiel, zdj. ilustracyjne
USA analizują tylko cięzkie przypadki COVID-19 u zaszczepionych

Wśród ponad 99,99 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 nie było przypadku zakażenia koronawirusem skutkującego hospitalizacją czy śmiercią – wynika z przeprowadzonej przez stację CNN analizy danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Według stanu na 2 sierpnia ponad 164 mln osób w USA było w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Mniej niż 0,001 proc. z nich (1507 osób) zmarło i mniej niż 0,005 proc. (7101 osób) było hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

 

Ostatnie opublikowane CDC dane dotyczące przypadków w pełni zaszczepionych obejmują okres do 26 lipca. Najnowsze dane obejmują 938 dodatkowych ciężkich przypadków wśród osób w pełni zaszczepionych, 862 dodatkowe hospitalizacje i 244 dodatkowe zgony, zgłoszone w siedmiodniowym okresie od 26 lipca do 2 sierpnia.

 

ZOBACZ: Australia. Pracodawcy będą mogli pytać pracowników o zaszczepienie przeciw COVID-19

 

Około trzech czwartych (74 proc.) wszystkich zakażeń zgłoszonych u w pełni zaszczepionych osób dotyczyło seniorów w wieku 65 lat lub starszych. Spośród ok. 1,5 tys. osób, które zmarły, u jednej piątej przyczyna śmierci była inna niż COVID-19, mimo że stwierdzono u nich zakażenie.

 

Od maja br. CDC koncentrują się na badaniu tylko hospitalizowanych lub śmiertelnych przypadków zakażenia COVID-19 wśród osób, które zostały w pełni zaszczepione.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie