Malezja. Nie żyje piosenkarka pop Siti Sarah. Zmarła na Covid-19 kilka dni po urodzeniu syna

Kultura
Malezja. Nie żyje piosenkarka pop Siti Sarah. Zmarła na Covid-19 kilka dni po urodzeniu syna
Flickr
Siti Sarah oraz jej mąż byli rodzicami czwórki dzieci. Ostatnie z nich urodziło się kilka dni przed śmiercią piosenkarki

Pod koniec lipca popularna w Malezji wokalistka Siti Sarah Raisuddin dowiedziała się, że jest zainfekowana koronawirusem. Jej stan dramatycznie się pogorszył, gdy była w ósmym miesiącu ciąży. Chłopiec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, lecz nie pozna swojej matki. Siti Sarah zmarła kilka dni później. Gwiazdę muzyki pop pożegnali fani, ale i malezyjska para królewska.

Siti Sarah Raisuddin oraz jej najbliższa rodzina 25 lipca otrzymali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Artystka była wówczas w ósmym miesiącu ciąży.

 

ZOBACZ: Belgia. Zmarło siedmiu seniorów zakażonych wariantem Kappa koronawirusa

 

Spodziewała się chłopca, na narodziny którego - poza jej mężem, aktorem i komikiem Shuibem Sepahtu - czekało troje starszego rodzeństwa mającego od sześciu do dziesięciu lat.

Nie przytuliła synka po narodzinach

Początkowo malezyjska piosenkarka muzyki pop publikowała w internecie nagrania pokazujące, jak ciężko jej dzieci znoszą psychicznie bycie zainfekowanym SARS-CoV-2. Z czasem jej stan zaczął się pogarszać.

 

Gdy poziom tlenu w jej krwi gwałtownie się obniżył, lekarze chwilowo wprowadzili ją w stan śpiączki. Wtedy, za pomocą cesarskiego cięcia, urodziło się jej czwarte dziecko.

 

Jak podaje BBC, Siti Sarah nie zdążyła nawet przytulić chłopca, ponieważ zmarła kilka dni po jego narodzinach. Przed śmiercią zdążyła nagrać wideo, na którym "łzy spływały jej po policzkach".

 

ZOBACZ: Badanie: strach jest ważnym czynnikiem związanym z transmisją koronawirusa

 

- Rozumiała, co do niej mówiliśmy. Będzie mi bardzo trudno powiedzieć dzieciom, że ich mama zmarła - mówił mąż piosenkarki lokalnym mediom.

Malezja łagodzi epidemiczne obostrzenia

Kondolencje po śmierci Siti Sarah złożyła m.in. malezyjska para królewska. "Ich Królewskie Mości wyraziły smutek z powodu jej odejścia. Mamy nadzieję, że rodzina będzie wytrwała, by poradzić sobie ze stratą" - napisano na oficjalnym koncie monarchii na Facebooku.

BBC zauważyło, że piosenkarka zmarła w czasie, gdy władze Malezji łagodzą koronawirusowe restrykcje, m.in. pozwalając na większą swobodę podróżowania, uprawiania sportu czy spożywania posiłków poza domem.

 

Jednocześnie w poniedziałek w tamtym kraju odnotowano ponad 17,2 tys. nowych zakażeń oraz 212 zgonów chorych na COVID-19.

wka/ml / BBC / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie