Konin. Motoparalotniarze spadli w okolicach rzeki Warty

Polska
Konin. Motoparalotniarze spadli w okolicach rzeki Warty
Facebook.com/OSP KSRG Konin-Chorzeń
Motoparalotniarze spadli w okolicach brzegu rzeki Warty w Koninie.

Pilot i pasażer wraz z motoparalotnią, którą lecieli, spadli w poniedziałek w okolicy rzeki Warty w Koninie. Kilkudziesięciu ratowników szukało ich przez około godzinę, używając m.in. łodzi. W końcu w zaroślach odnaleźli ich strażacy. Mężczyźni przeżyli, choć odnieśli obrażenia. Policja prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Spadających w rejonie koryta Warty w Koninie (woj. wielkopolskie) motoparalotniarzy zauważył w poniedziałek wieczorem mężczyzna, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce udali się policjanci i strażacy.

Odnalezieni w krzakach

"Ze względu na rozległy teren, poszukiwania trwały zarówno na rzece przy użyciu łodzi, jak i po obu stronach rzeki" - powiedział portalowi lm.pl Michał Karczewski z PSP w Koninie. 

 

Straż pożarna poinformowała, że do poszukiwań skierowano 34 ludzi z jednostek OSP KSRG Konin-Chorzeń, OSP Starówka oraz zawodowych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 w Koninie. Po rzece pływała łódź, z której ratownicy wypatrywali paralotniarzy.

 

ZOBACZ: Szczyrk. Wypadek paralotniarza. Lądował na dachu budynku

 

Przeczesywane były oba brzegi. W końcu około godz. 20 strażacy-ochotnicy z Chorzenia natknęli się na poszkodowanych w zaroślach.

 

Okazało się, że 48-letni pilot z powiatu konińskiego i 38-letni pasażer z Konina lecący dwuosobową motoparalotnią spadli wraz ze sprzętem z wysokości ponad 100 metrów.

Pilot i pasażer poszkodowani

Portal lm.pl ustalił, że mężczyźni zostali poszkodowani, a przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

 

ZOBACZ: Motoparalotniarz zahaczył o linie energetyczne. W akcji śmigłowiec LPR

 

"Pilot z obrażeniami klatki piersiowej został przewieziony do szpitala, pasażer doznał uszkodzenia nogi i głowy" - powiedział w lm.pl Sebastian Wiśniewski z konińskiej policji. Straż pożarna podała, że poszkodowani zostali przekazani załogom pogotowia ratunkowego.

 

hlk/jo/Polsatnews.pl/LM.PL
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie