Chiny. Bójki w zoo. W dzień bili się ludzie, nocą walczyły zwierzęta

Świat
Chiny. Bójki w zoo. W dzień bili się ludzie, nocą walczyły zwierzęta
Pixabay/Youtube
Bójka w chińskim zoo

Sprzeczka w pekińskim zoo między dwójką gości przerodziła się w bójkę kilkunastu osób. Uczestnicy okładali się rękami i nogami, nie przestawali nawet będąc już na ziemi. Nagranie szybko stało się internetowym viralem. Z kolei nocą bójkę wszczęły... zwierzęta, naśladując ludzi.

Według chińskich mediów początkowa kłótnia dwóch osób, które sobotę odwiedziły Pekiński Park Dzikiej Przyrody (Beijing Wildlife Park), bardzo szybko przerodziła się w brutalną bójkę. W sumie uczestniczyć w niej mogło nawet ponad 10 osób. W walkę zaangażowały się także kobiety, w tym jedna trzymająca na ręku małe dziecko. 

Walczyli nawet ci, którzy już leżeli na ziemi

Na opublikowanym nagraniu widać, że walczący nie przebierali w środkach. Targali się za włosy, kopali, rozdzierali ubrania i bez opamiętania zadawali ciosy pięściami. Walczyli nawet ci, którzy już leżeli na ziemi.

 

ZOBACZ: Płock. W zoo wykluł się szpak balijski, jeden z najrzadszych ptaków na Ziemi

 

W końcu kilkuminutowe starcie z trudem udało się opanować strażnikom parku. "Strony osiągnęły porozumienie po mediacji " - napisały w niedzielę władze parku.

 

 

"Kolej zwierząt, aby cieszyły się cyrkiem"

Nagranie błyskawicznie stało się viralem w chińskim internecie. Komentujący nie zostawiają suchej nitki na zachowaniu ludzi. Pojawiły się również humorystyczne komentarze: "To ich kolej (zwierząt), aby cieszyły się cyrkiem".

 

ZOBACZ: Rosja. Znaleziono nietoperza z londyńskiego zoo. Przeleciał rekordowy dystans

 
 

Dramatyczna bójka miała miejsce w pobliżu wybiegu dla goryli. Władze parku przekazały później, że sceny walki między ludźmi miały fatalne skutki dla zwierząt. Biorąc niechlubny przykład z homo sapiens, zwierzęta w nocy naśladowały zaangażowanych w starcie i same doprowadziły w klatkach do potężnej kłótni. 

pgo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie