Rosja. Znaleziono nietoperza z londyńskiego zoo. Przeleciał rekordowy dystans

Świat
Rosja. Znaleziono nietoperza z londyńskiego zoo. Przeleciał rekordowy dystans
Stephen Chantzis / Pexels, zdj. ilustracyjne
Nietoperz przeleciał niemal rekordowy dystans 2 tys. km

W Rosji znaleziono rannego nietoperza, który miał na sobie obrączkę z napisem "Londyńskie zoo" i - jak się okazało - zdołał dolecieć do Rosji z Wielkiej Brytanii pokonując ponad 2000 kilometrów. Nietoperza zranionego przez kota nie udało się jednak uratować.

O jego epopei poinformował najpierw portal BBC News, a za nim media w Rosji. Niewielki nietoperz, ważący zaledwie osiem gramów, żył w Londynie, ale widocznie postanowił zobaczyć świat - zauważa rosyjski portal Meduza. Ssak przeleciał ponad dwa tysiące kilometrów niemal pokonując rekord dystansu dla tego gatunku.

 

Nietoperz dotarł do obwodu pskowskiego w europejskiej części Rosji i być może ruszyłby w dalszą podróż po tym kraju, aż do Oceanu Spokojnego, ale niestety padł ofiarą kota.

Śmierć nietoperza nie pójdzie na marne

Rannego nietoperza z obrączką na łapce z napisem "Londyńskie zoo" znalazła Swietłana Łapina, mieszkanka wsi Molgino w obwodzie pskowskim. Specjaliści nie zdołali jednak uratować zwierzęcia.

 

ZOBACZ: Zmarł Włodzimierz Konrad. "To budowniczy nowoczesnego Warszawskiego zoo"

 

Informację o tej historii przekazała BBC brytyjska Fundacja Ochrony Nietoperzy. Fundacja ta uznała, że przypadek ten dostarczy badaczom więcej danych na temat tras migracji, jakie wybierają nietoperze żyjące w Wielkiej Brytanii.

 

W Rosji wiele portali informacyjnych ubolewa nad smutnym końcem wyprawy nietoperza do tego kraju. Śmierć ciekawskiego nietoperza nie pójdzie na marne, ale i tak go szkoda - podsumowuje Meduza.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie