USA. Ukradł Purpurowe Serce weterana Wietnamu. Wymienił je na Mountain Dew

Świat
USA. Ukradł Purpurowe Serce weterana Wietnamu. Wymienił je na Mountain Dew
Flickr/ US Coast Guard Academy
Mężczyzna wymienił odznaczenie na butelkę Code Red Mountain Dew

Mężczyzna ukradł Purpurowe Serce weterana Wietnamu. Wymienił je później na dwulitrową butelkę Mountain Dew. - Policja szuka sprawcy tej kradzieży z włamaniem - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Caldwell w stanie Idaho.

- Jeden z medali Purpurowego Serca mojego zmarłego ojca został skradziony z jego rodzinnego gospodarstwa przy Bee Mountain Ridge Road w Północnej Karolinie - powiedziała Erica Laws, córka weterana w Boston News.

 

ZOBACZ: USA. Poszli na tory oddać hołd bratu, którego przejechał pociąg. Też zginęli

 

- To bolało bardziej niż cokolwiek innego - dodała. 

Wymienił odznaczenie na 2 litry napoju

Śledczy wytypowali 31-letniego Charlesa Carra na potencjalnego sprawcę kradzieży. W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że Carr wymienił odznaczenie na butelkę Mountain Dew.

 

ZOBACZ: W USA powstanie samolot pasażerski, który rozpędzi się do 6000 km/h

 

Policjanci z Caldwell, miasta w Stanach Zjednoczonych, w stanie Idaho, w hrabstwie Canyon poinformowali, że ta nietypowa transakcja skłoniła osobę, która otrzymała Purpurowe Serce, do powiadomienia biura szeryfa hrabstwa Caldwell.

Odznaczenie wróciło do stróżów prawa

W ten sposób skradzione odznaczenie powróciło do stróżów prawa. Sprawca włamania wciąż nie został złapany. Cały czas trwa policyjne śledztwo.

 

ZOBACZ: Lubin. Policjanci obezwładnili mężczyznę. Zatrzymany zmarł w szpitalu

 

Purpurowe Serce zostało po raz pierwszy ustanowione przez Jerzego Waszyngtona w 1782 r., a odnowione w 1985 r. przez Ronalda Reagana. Obecnie odznaczenie to funkcjonuje jako szesnaste w hierarchii amerykańskich odznaczeń wojskowych, za Brązową Gwiazdą, a przed Medalem Chwalebnej Służby.

aml/msl/Boston news/whdh.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie