Tanzania. Lwy zabiły troje dzieci z plemienia Masajów

Świat
Tanzania. Lwy zabiły troje dzieci z plemienia Masajów
Pixabay/Borjah

Troje dzieci należących do półkoczowniczego plemienia Masajów zginęło, a jedno zostało ranne w wyniku ataku lwów na terenie rezerwatu Ngorongoro w północnej części Tanzanii - poinformowały władze.

Według relacji Justina Masejo, szefa policji w mieście Arusza, ofiary w wieku od 9 do 11 lat w czwartek po powrocie ze szkoły wyruszyły na poszukiwanie bydła, które oddaliło się od wioski.

 

Tradycja masajska skupia się wokół hodowli krów i kóz, które jedynie na noc są zamykane w centrum wioski, z dala od drapieżników.

 

ZOBACZ: Kłusownik miał zabić 70 tygrysów. Wpadł po 20 latach

 

Ngorongoro i inne rezerwaty dzikiej przyrody oraz parki narodowe Tanzanii, z których najbardziej znany jest Serengeti, są obszarami w całości chronionymi, ale władze zezwalają Masajom na zamieszkiwanie na tych terenach i utrzymywanie żywego inwentarza.

 

- Chciałbym nakłonić społeczności koczownicze zamieszkujące obszary chronionej przyrody do podjęcia środków ostrożności przeciwko dzikim zwierzętom, zwłaszcza gdy zlecają swoim dzieciom opiekę nad bydłem. Pomoże to chronić dzieci i ich rodziny - zaapelował Justin Masejo.

 

Po jednym z ataków na ludzi 36 lwów zostało przeniesionych z Parku Narodowego Serengeti na obszar bardziej oddalony od siedlisk ludzkich.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie