Rzeszów. Nad miastem przeszła trąba powietrzna. Nagrania budzą grozę

Polska
Rzeszów. Nad miastem przeszła trąba powietrzna. Nagrania budzą grozę
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/DerTobiSturmjagd
Czwartkowa ulewa w Rzeszowie spowodowała wiele szkód

W czwartek nad Rzeszowem przeszła trąba powietrzna. Kilku osobom udało się nagrać groźnie wyglądające zjawisko. Ulewa w Rzeszowie spowodowała wiele szkód. Zalany był m.in. przejazd pod mostem kolejowym.

Nagrania trąby powietrznej opublikował lokalny portal rzeszow-news.pl. Przedstawione na stronie obrazy budzą grozę. Nagrania zostały zarejestrowane m.in. nad Lisią Górą i przy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie.

Skutki ulewy 

Czwartkowa ulewa w Rzeszowie spowodowała wiele szkód. Woda wdarła się m.in. do Galerii Rzeszów, w Trzcianie koło Rzeszowa zalany był przejazd pod mostem kolejowym.

 

 

Deszcze na Podkarpaciu

Podkarpaccy strażacy w ciągu ostatniej doby wyjeżdżali 73 razy do usuwania skutków burz, które przeszły nad częścią regionu. Wypompowywali głównie wodę z zalanych piwnic, usuwali połamane konary i udrożniali przepusty drogowe.

 

Jak poinformował w piątek rano rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: kolbuszowskim, tarnobrzeskim i dębickim.

 

 

- Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w domach i budynkach gospodarczych, usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach oraz na udrożnianiu przepustów drogowych - wyliczał bryg. Betleja.

 

Dodał, że na szczęście nikt nie został ranny.

 

ZOBACZ: Dalsze ulewy i podtopienia. Pogoda na piątek

 

Według ostrzeżenia wydanego jeszcze w czwartek przez IMGW, ale obowiązującego do godz. 10 w piątek, prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km na godz., które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie może spaść grad.

an/msl/rzeszow-news.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie