Niemcy. Kilka osób ścigało i obrażało ciemnoskórą kobietę i jej dzieci

Świat
Niemcy. Kilka osób ścigało i obrażało ciemnoskórą kobietę i jej dzieci
Instagram
Na nagraniu jeden mężczyzna obraża płaczące dziecko Elkhatim jako "niedorozwinięte, bo poczęte w stanie upojenia narkotykowego".

Mieszkanka Norymbergi zamieściła w sieci film, na którym widać, jak ona i jej dwoje małych dzieci są ścigani, obrażani i zastraszani przez agresywnych białych ludzi na ulicy. "Około siedmiu osób bierze udział w polowaniu na ciemnoskórą kobietę i jej dzieci" - pisze dziennik "Frankfurter Rundschau".

Na dwuipółminutowym nagraniu widać, jak "Rawan Elkhatim jest śledzona przez kobietę, która ją filmuje i wykrzykuje niezrozumiałe rzeczy w jej kierunku" - pisze w piątek FR. Po pewnym czasie pojawia się kilku agresywnych mężczyzn. Jeden z nich wyzywa Elkhatim między innymi od "suk" i "dziwek". Kolejny próbuje zaatakować młodą matkę, ale zostaje powstrzymany przez inną kobietę.

 

ZOBACZ: Niemcy. Policjanci podejrzewani o rasizm. "Adresaci nie mogli tego usłyszeć"

 

Elkhatim ucieka z dwójką swoich dzieci i zaczyna krzyczeć, wzywając pomocy. Kobieta biegnie za nią i krzyczy: "Na twoim miejscu uciekałabym, uciekałabym, uciekałabym, by ratować życie!"

Obraża płaczące dziecko jako "niedorozwinięte"

W dalszej części nagrania jeden z mężczyzn obraża płaczące dziecko Elkhatim jako "niedorozwinięte, bo poczęte w stanie upojenia narkotykowego".

 

"Nie wiadomo, jaka sytuacja poprzedziła nagranie i kiedy dokładnie zostało ono nakręcone" - pisze FR. "Elkhatim podzieliła się wideo na Instagramie w czwartek, ponieważ została oskarżona o napaść, a teraz ma nadzieję, że rozpowszechnienie nagrania wyjaśni, co naprawdę się stało". Ona sama w swoim oświadczeniu stwierdza: "Chroniłam siebie i swoje dzieci przed tymi ludźmi. I zostałam oskarżona o ciężkie uszkodzenie ciała. Za coś, czego nawet nie zrobiłam".

 

ZOBACZ: Niemcy. Berlińska policja oskarżona o przemoc wobec protestujących przeciw polityce covidowej

 

Na Instagramie jedna z kobiet podążających za Elkhatim twierdzi, że "pobiła" ona kogoś (dokładnego sformułowania nie można zrozumieć na filmie).

"Rasistowsko działa wymiar sprawiedliwości w Niemczech"

Elkhatim złożyła skargę na pościg widoczny na nagraniu, ale policja rzekomo nie podjęła dalszych działań w tej sprawie. Na Instagramie kobieta pisze: "Proszę, pomóżcie mi pokazać, jak rasistowsko działa wymiar sprawiedliwości w Niemczech!".

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ℝ𝕒𝕪 𝕊𝕦𝕟 ☀️Rawan Elkhatim (@emanatelove)

 

"Ścigają moje dzieci i mnie.  Powodem, dla którego nie wolno mi się naturalizować, jest skarga, którą otrzymałam, ponieważ chciałam chronić siebie i moje dzieci przed tymi chorymi ludźmi.To polowanie i ciężkie zastraszanie zostało z mojej strony zgłoszone, ale wszystko zostało odrzucone. Pomóż mi pokazać, jak rasistowskie jest sądownictwo w Niemczech!" - napisała Rawan Elkhatim na Instagramie.

 

aml / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie