Japonia. Atak nożownika w pociągu w Tokio, dziewięć osób rannych

Świat
Japonia. Atak nożownika w pociągu w Tokio, dziewięć osób rannych
Wikimedia.org
Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóż i portfel

Dziewięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wyniku ataku nożownika w piątek w pociągu kolei elektrycznej Odakyu w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Policja zatrzymała podejrzanego, którym jest trzydziestokilkuletni mężczyzna.

Do ataku doszło ok. godz. 20:30 czasu lokalnego. Gdy pociąg miejskiej kolei przejeżdżał przez tokijską dzielnicę Setagaya, mężczyzna zaatakował pasażerów, raniąc dziewięć osób. 19-letni student uniwersytetu w stolicy Japonii, który był świadkiem wydarzenia, mówił później: - Wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało w panice.

 

Poważnie ranna została 20-letni kobieta, która miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: Gdynia. Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus

 

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóż i portfel. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami, a do zatrzymania przyczynił się właściciel sklepu, który na podstawie zdjęć publikowanych w mediach rozpoznał go wśród swoich klientów i zadzwonił po policję.

 

W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie