Stanisław Karczewski w "Gościu Wydarzeń": jesteśmy drużyną i powinniśmy mówić przybliżonym głosem

Polska
Stanisław Karczewski w "Gościu Wydarzeń": jesteśmy drużyną i powinniśmy mówić przybliżonym głosem
Polsat News
Stanisław Karczewski w "Gościu Wydarzeń"

- Dowiedziałem się od rzecznika rządu, że ta dymisja jest związana z brakiem czy zbyt wolną pracą nad ustawą umożliwiającą budowę domów bez zezwolenia i dopłat do mieszkań - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.

- Dziwię się, że nie ma tej ustawy, bo ustawa, nad którą trzeba było intensywniej pracować, jest już gotowa i będziemy niebawem w Senacie nad nią debatować - powiedział Karczewski. Senator miał na myśli ustawę o wzroście nakładów na służbę zdrowia do 7 proc.

 

ZOBACZ: Punkty szczepień będą chronione. "Całodobowa ochrona"

 

Według rzecznika rządu premier był oburzony, że minister paraliżuje prace nad Polskim Ładem. Rymanowski zapytał byłego marszałka Senatu czy faktycznie jedna kobieta mogłaby sparaliżować pracę nad projektem ustawy? - Kobiety są silne, mocne i jest to możliwe - odpowiedział.

"Nie myślimy o wcześniejszych wyborach"

- Myślę, że wypowiedzi Korneckiej były niepotrzebne - stwierdził Karczewski. Dodał, jesteśmy drużyną i ta drużyna powinna mówić przybliżonym głosem.

 

Karczewski ma nadzieję, że Polski Ład będzie wspólną wartością Zjednoczonej Prawicy. Kiedy Rymanowski wtrącił, że nie jest, ten dodał, że ma nadzieję, że to jest chwilowe.

 

ZOBACZ: Anna Kornecka w "Gościu Wydarzeń": byłam w stanie realizować bardzo dobre projekty dla Polski

 

Jarosław Gowin stwierdził, że Anna Kornecka powiedziała dokładnie to, co myśli całe porozumienie o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu. Senator PiS zapytany, czy na horyzoncie widnieją przyspieszone wybory, uznał, że "na pewno nie, i że nie myślą o wcześniejszych wyborach".

 

WIDEO: Stanisław Karczewski w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Według Karczewskiego "dojdzie do porozumienia w Porozumieniu i dojdzie do porozumienia między Porozumieniem i PiS". - Chcemy pracować dla Polski. Naszym obowiązkiem jest wprowadzanie dobrych rozwiązań - powiedział Stanisław Karczewski w programie "Gość Wydarzeń".

"Ambitne i prorozwojowe rozwiązanie dla Polski"

Były marszałek Senatu nie ukrywał, że ma zupełnie inne poglądy od byłej wiceminister Korneckiej. - Uważam, że Polski Ład jest bardzo ambitnym i prorozwojowym rozwiązaniem dla Polski. Jest szerokopłaszczyznowy, bo mamy tam służbę zdrowia i podatki - powiedział. 

 

Karczewski chciałby, aby Porozumienie "porozumiało się i zostało w rządzie", a jeśli wyszłoby z rządu to "będziemy wtedy się zastanawiać i analizować". Rymanowski spytał senatora PiS, czy w takim wypadku odezwałby się do Adriana Zandberga z partii Razem.

 

ZOBACZ: Donald Tusk o założeniach Polskiego Ładu dotyczących samorządów: grabież pieniędzy

 

- Ja myślę, że szerokie poparcie otrzymają nasze propozycje, nie tylko te prospołeczne, ale i te podatkowe. Wprowadzają one nowy ład podatkowy, które będą bardzo zbliżony do tego, co jest w Niemczech - zaznaczył Karczewski.

Podwyżki dla posłów

Senator PiS zapytany, czy podwyżka pensji dla polityków w tym momencie jest strzałem w stopę uznał, że "zawsze kwestia wynagrodzeń, a w szczególności polityków czy ministrów, jest emocjonująca". - Zawsze będzie krytyka i zawsze będzie źle, ale politycy nie mieli podwyżki i urealnienia swoich zarobków od ponad 20 lat - dodał.

 

Ustawę o podwyżkach dla polityków chce zablokować Donald Tusk. - Po przyjeździe do Polski nie powiedział ani jednego życzliwego słowa - skomentował Karczewski słowa głoszone przez lidera PO. - Agresja polityczna Tuska jest zyskiem dla PiS, bo mobilizuje nasz elektorat - powiedział senator.

 

Inne programy "Gość Wydarzeń" znajdziesz tutaj.

aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie