Sondaż. Zjednoczona Prawica na czele, Koalicja Obywatelska traci

Polska
Sondaż. Zjednoczona Prawica na czele, Koalicja Obywatelska traci
Polsat News
Zjednoczona Prawica zyskuje wyborców

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 8 sierpnia, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na niespełna 31 proc. głosów - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Research Partner na panelu Ariadna. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 22 proc. badanych. Przybywa wyborców niezdecydowanych.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 30 lipca - 3 sierpnia Zjednoczona Prawica zdobyła 30,8 proc. głosów. To o 0,6 proc. więcej niż w sondażu przeprowadzonym w połowie lipca. 

 

Drugą siłą w polskim parlamencie byłaby Koalicja Obywatelska, która mogłaby liczyć na 22 proc. głosów, czyli o 2,1 punktów procentowych mniej niż poprzednio. 

 

Największy spadek notuje Polska 2050 Szymona Hołowni. Po 17,4 proc. w ostatnim badaniu, teraz poparcie zadeklarowało 15,1 proc. 

 

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 6,9 proc. Polaków (wzrost o 1 punkt procentowy ) oraz Lewica (spadek o 0,7 punktu procentowego), ciesząca się prawie identycznym poparciem (6,8 proc. respondentów). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

 

Ponad 13 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

 

 

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 65 proc. i spadła o 6 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem. 

 

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1040 osób.

dsk/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie