Brzesk. Wywrócił się ciągnik z obornikiem. 8-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala

Polska
Brzesk. Wywrócił się ciągnik z obornikiem. 8-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala
Polsat News
To efekt wywrotki ciągnika z dwiema przyczepami

Maszyna z dwiema przyczepami wypełnionymi obornikiem wywróciła się podczas jazdy. Za jej kierownicą siedział 16-latek, który wprawdzie miał uprawnienia do prowadzenia ciągnika, ale z niewyjaśnionych przyczyn stracił nad nim panowanie przy zjeździe ze skarpy. 8-letni pasażer został ranny i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przewieziony do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło w Brzesku (woj. małopolskie). 16-letniemu kierowcy nic się nie stało. Ale jego 8-letni kuzyn, który był pasażerem, został przewieziony śmigłowcem LPR do szpitala.

 

- Miał uraz głowy, liczne otarcia i zadrapania - powiedziała Polsat News Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

 

Stan chłopca na szczęście jest stabilny, ale czekają go jeszcze szczegółowe badania.

 

ZOBACZ: Małopolskie. 85-latek leżał na chodniku. Nikt z przechodniów mu nie pomógł

 

Ciągnik miał wszystkie badania techniczne, a 16-latek był trzeźwy. Policjanci próbują ustalić, jak doszło do tego zdarzenia.

Miał uprawnienia, nie miał doświadczenia

- Kierowca z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do do wywrócenia pojazdu - poinformował Polsat News sierż. sztab. Grzegorz Kupiec z policji w Brzesku.

 

WIDEO: Wywrotka traktora z obornikiem. Materiał "Wydarzeń"

 

 

Nastolatek prawo jazdy kategorii "T" mógł mieć maksymalnie od kilku miesięcy, bo dopiero w tym wieku zgodnie z przepisami można je uzyskać. - Wymogi są takie same jak dla osób, które zdają egzamin kat. B, czyli badania dla kierowców, testy i państwowy egzamin - wyjaśniał Maciej Bednik, były policjant poznańskiej drogówki i członek Automobilklub Wielkopolski.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Podczas kontroli potrącił policjantów. W aucie miał 100 kg nielegalnego tytoniu

 

Podczas jazdy na stromej skarpie, 16-latkowi kierującemu ciężką maszyną mogło zabraknąć doświadczenia. Według statystyk młodzi w wieku od 18 do 24 lat odpowiadają za 1/4 wszystkich wypadków w Europie. Podobne proporcje dotyczą wypadków śmiertelnych. A żniwa to czas, kiedy co roku dochodzi do największej liczby wypadków na wsiach.

 

- Młodość to refleks i ale też brawura i przekraczanie prędkości: to przyczyny wypadków z udziałem młodych - mówił Bednik.

aml/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie