Tokio 2020. Naja i Puławska zdobyły srebrny medal w K2 500 m

Świat
Tokio 2020. Naja i Puławska zdobyły srebrny medal w K2 500 m
PAP/Leszek Szymański
Karolina Naja i Anna Puławska w ukończonym finale K2 500 m w kajakarskich regatach

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi. Gratulacje sportsmenkom złożyli m.in. prezydent, premier i minister sportu.

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

 

ZOBACZ: Pierwszy złoty medal dla Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio

 

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

 

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

Gratulują Duda, Morawiecki i Gliński

Sportsmenkom pogratulował m.in. prezydent Andrzej Duda. "Karolina Naja i Anna Puławska podtrzymały kapitalną passę polskiej kajakarskiej dwójki kobiet na igrzyskach olimpijskich i zdobyły srebrny medal. DZIĘKUJEMY!" - napisał.

 

 

Wpis po sukcesie wioślarek opublikował także premier Mateusz Morawiecki. "Czyżby medalowy wtorek? Na miły początek dnia mamy kolejny srebrny medal - po wioślarskiej Czwórce, wywalczyły go nasze kajakarki w wyścigu na 500 metrów. Brawo Karolina Naja i Anna Puławska. Gratuluję i cieszymy się razem z Wami. I trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych reprezentantów" - napisał na Facebooku.

 

 

Gratulacje złożył także Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i sportu.

 

Trzeci polski medal

Srebro kajakarek Karoliny Nai i Anny Puławskiej w konkurencji K2 500 m to trzeci polski medal w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wcześniej po złoto sięgnęła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4x400 m, a na drugim stopniu podium stanęły wioślarski z czwórki podwójnej.

 

To 286. medal polskich sportowców w letnich igrzyskach. Na ten dorobek składa się 69 złotych, 85 srebrnych i 132 brązowe.

 

W kajakarstwie biało-czerwoni po raz 21. stanęli na olimpijskim podium, ale wciąż czekają na złoto. Zdobyli dotychczas osiem srebrnych medali i 13 brązowych.

ac/wka/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie