Tokio 2020. Historyczny wyczyn. Pierwszy medal olimpijski dla San Marino

Świat
Tokio 2020. Historyczny wyczyn. Pierwszy medal olimpijski dla San Marino
PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO
ajmniejsze pod względem liczby ludności państwo świata, liczące około 33 tys. obywateli, występuje na igrzyskach od 61 lat

Alessandra Perilli zdobyła pierwszy w historii medal olimpijski dla San Marino. Stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji trap w strzelectwie. Sukces zawodniczki nie jest dużym zaskoczeniem, była postrzegana jako jedna z faworytek w swojej konkurencji.

Pierwsze miejsce w konkurencji trap w strzelectwie zajęła Słowaczka Zuzana Rehak Stefeckova, a po srebro sięgnęła Amerykanka Kayle Browning. Medal dla reprezentantki San Marino jest pierwszym w historii tego państwa.

Historyczny wyczyn 

- Występ z moją flagą, to dla mnie ogromny zaszczyt. W Londynie zajęliśmy czwarte miejsce. Na igrzyskach olimpijskich w Rio z kilku powodów nie udało mi się wystartować w najlepszy sposób, ale wciąż mieliśmy nadzieję i bardzo chcieliśmy zdobyć ten medal. Walczyłam, jak tylko mogłam i udało nam się go zdobyć - mówiła dziennikarzom po wygranej Perilli.

 

 

33-latka urodziła się we włoskim Rimini, z pochodzenia jest obywatelką San Marino. Reprezentanci jednego z najmniejszych pod względem liczby ludności państwa świata - liczy ok. 33 tys. obywateli - występują na igrzyskach od 61 lat. 

laf/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie