Sondaż partyjny. PiS na pierwszym miejscu, spadek Polski 2050 Szymona Hołowni

Polska
Sondaż partyjny. PiS na pierwszym miejscu, spadek Polski 2050 Szymona Hołowni
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News
Ugrupowanie Hołowni zajęło trzecie miejsce w nowym sondażu partyjnym

Z 34,2 proc. poparcia PiS znalazło się na czele nowego sondażu poparcia dla ugrupowań politycznych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Spadek do 10 proc. poparcia zaliczyła z kolei Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jak podała Wirtualna Polska, w hipotetycznych wyborach parlamentarnych zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. "Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 34,2 proc. respondentów. Taki wynik to spadek o 1 pkt proc. względem zeszłomiesięcznego badania" - przekazano.

 

ZOBACZ: Neumann: Polska straciła 70 tys. osób z powodu COVID-19. To odpowiedzialność rządu

 

Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 27,6 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 6,3 pkt. proc. w ciągu niecałego miesiąca. Poparcie dla Polski 2050 deklaruje 10 proc. badanych - jest to spadek o 6,5 pkt. proc.

Co dziesiąta osoba nie wie, na kogo głosować

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia - spadek o 0,9 pkt. proc. oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców - wzrost o 0,3 pkt. proc. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe - poparcie 5 proc., spadek o 0,1 pkt. proc.

 

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" w badaniu wskazało 10,4 proc. osób - grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 1,9 pkt. proc.

Niemal jedna trzecia badanych "zdecydowanie" nie pójdzie na wybory

Na wybory parlamentarne "zdecydowanie" poszłoby 35,1 proc. ankietowanych. Odpowiedź "raczej tak" wybrało 17,4 proc. respondentów. 29,8 proc. "zdecydowanie" nie wybrałoby się na wybory. Do urn "raczej" nie poszłoby także 10,9 proc. badanych. Grupa 6,8 proc. osób się waha.

 

ZOBACZ: Jabłoński ws. wizyty Dudy w USA: prowadzimy prace nad wizytami prezydenta zgodnie z ich kalendarzem

 

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 30 lipca 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób. 

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie