Radosław Fogiel wiceprzewodniczącym EKR. Zastąpi Annę Fotygę

Świat
Radosław Fogiel wiceprzewodniczącym EKR. Zastąpi Annę Fotygę
Polsat News
Radosław Fogiel

Radosław Fogiel został właśnie wybrany na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - poinformował w poniedziałek na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zajął miejsce w zarządzie EKR po europosłance Annie Fotydze, która zrezygnowała ze stanowiska ze względów zdrowotnych.

 

Poręba w swoim wpisie na Twitterze pogratulował Foglowi; podziękował jednocześnie Fotydze "za fantastyczną pracę i budowę ECR Party w ostatnich latach".

 

- Rzeczywiście prezydium EKR wybrało mnie na członka swojego składu - potwierdził Radosław Fogiel podczas poniedziałkowej konferencji. - To nie wiąże się w żaden sposób z przenosinami do Brukseli. Nie wiąże się także z żadnym dodatkowym europejskim wynagrodzeniem - dodał. 

 

- Przed nami jako tą konserwatywną europejską rodziną wyzwania dotyczące dyskusji o przyszłości Europy, zapoczątkowanej przez Komisję Europejską i prezydencję portugalską - powiedział.

Beata Mazurek potwierdziła

Zgłoszenie Fogla do objęcia stanowiska w EKR potwierdziła w czwartek europosłanka Beata Mazurek. Dodała, że z tego stanowiska - ze względów zdrowotnych - musiała zrezygnować Anna Fotyga. "Prezydium ma dokonać wyboru 2 sierpnia" - dodała Mazurek na Twitterze.

 

ZOBACZ: Fogiel: w maju zaprezentujemy nowy program PiS, który chcemy zrealizować do 2023 roku

 

Radosław Fogiel jest posłem PiS i wicerzecznikiem tej partii. W przeszłości był radnym sejmiku mazowieckiego, a w latach 2017-2018 przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów - organizacji powiązanej z EKR. Został też szefem biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

 

WIDEO: Radosław Fogiel o wyborze na wiceprzewodniczącego EKR

 

an / PAP / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie