Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 3 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 3 sierpnia
Polsat News
Dane Ministerstwa Zdrowia, 3 sierpnia

Mamy 164 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowało w wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarły kolejne 4 osoby. Wczoraj stwierdzono 91 zakażeń, zaś tydzień temu informowano o 106 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tego dnia zmarło 7 osób.

Mamy 164 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (35), mazowieckiego (22), śląskiego (19), łódzkiego (12), podkarpackiego (10), wielkopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), podlaskiego (7), dolnośląskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 883 284/ 75265 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

W szpitalach jest 295 chorych z COVID-19, a 40 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 6077 łóżek i 575 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 77 044 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 653 934 zakażonych.

Podpalenie punktu szczepień

To akt terroru wobec państwa - tak atak na punkt szczepień w Zamościu ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też 10 tysięcy złotych nagrody za wskazanie sprawcy. Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu (Lubelskie) i prosi o kontakt wszystkich, którzy mają informacje na temat tego zdarzenia.

 

W poniedziałek po południu lubelska policja opublikowała na swojej stronie nagranie z kamery monitoringu, które uchwyciło moment przestępstwa w okolicach Rynku Solnego w Zamościu. Widać na nim zamaskowanego mężczyznę – w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy - który podjechał pod punkt szczepień na rowerze. W ręku trzymał pojemnik, prawdopodobnie z łatwopalną cieczą, następnie wybił szybę i wlał do wewnątrz kontenera zawartość pojemnika. Za pomocą zapalniczki wzniecił ogień.

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie