Chorwacja. Niemiecki turysta zabił młotkiem psa. Był pijany

Świat
Chorwacja. Niemiecki turysta zabił młotkiem psa. Był pijany
Pixabay

Na chorwackim wybrzeżu zatrzymano niemieckiego turystę za zabicie młotkiem swojego psa - poinformowała we wtorek lokalna policja. Oskarżony w momencie czynu był pod wpływem alkoholu i w posiadaniu kilku gram ketaminy - narkotyku, substancji psychotropowej.

51-letni turysta z Niemiec został zatrzymany w nadmorskiej Rijece na północy kraju.

Był pijany

"Zabił swojego psa uderzeniem młotka w głowę na podwórku jednego z budynków" - poinformowały służby w komunikacie. Oskarżony w momencie czynu był pod wpływem alkoholu i w posiadaniu kilku gram ketaminy - narkotyku, substancji psychotropowej.

 

ZOBACZ: Pies powieszony na drzewie. Zabicie zwierzęcia miała zlecić właścicielka

 

Podczas zatrzymania na komisariacie, mężczyzna był agresywny i wyrządził szkody na komendzie i w sprzęcie policyjnym. Według rzecznika policji, zatrzymanego osadzono w areszcie tymczasowym.

Do roku więzienia

Mężczyźnie postawiono zarzuty "zabójstwa i maltretowania zwierzęcia" oraz "zniszczenia cudzego mienia". Za przestępstwo w Chorwacji grozi mu rok więzienia.

 

Niemcy są zwykle najliczniejszymi turystami w Chorwacji. Według ministerstwa turystyki Chorwacji, od początku roku do lipca turyści z Niemiec wykupili 6,8 mln noclegów.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie