USA. McDonald's oferuje szczepionki przeciwko COVID-19 i bezpłatną żywność w wybranych lokalizacjach

Świat
USA. McDonald's oferuje szczepionki przeciwko COVID-19 i bezpłatną żywność w wybranych lokalizacjach
Pixabay/ akiragiulia
Kalifornijska sieć McDonald's, która współpracuje z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego

- Osoby, które zaszczepią się w McDonald's otrzymają kupon na bezpłatną pozycję w menu - poinformowała kalifornijska sieć fast food, która współpracuje z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego. W czerwcu br. McDonald's połączył się z kalifornijskim Sanepidem Publicznym, aby zaoferować bezpłatne szczepienia w ponad 70 lokalizacjach w całym regionie.

"Szczepienie jest podstawą, aby zakończyć pandemię. Jest bezpieczne, bezpłatne i ratuje życie" - napisał na swoim Facebooku McDonald's (Carson, California, California, US).

 

ZOBACZ: Media: Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek

 

Z tego powodu sieć fast foodów w Kalifornii, przy pomocy Departamentu Zdrowia Publicznego zorganizowała akcję szczepień w ponad 70 restauracjach w całym stanie, w tym w 30 klinikach typu pop-up, które można znaleźć w wybranych restauracjach w hrabstwach San Francisco, Santa Clara, Solano i Monterey.

 

 

Od poniedziałku 2 sierpnia, każdemu zaszczepionemu w McDonald's będzie przysługiwał kupon na jedną bezpłatną pozycję w menu. "Nie jest wymagane ubezpieczenie zdrowotne" - napisała sieć na swoim Facebooku.

"Pandemia będzie się dalej rozprzestrzeniać"

Sieć fast food poinformowała, że niektóre lokalizacje będą prowadzić jednodniowe przychodnie, podczas gdy inne będą oferować wiele terminów szczepień.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Rząd zachęca do szczepień zniżkami na jedzenie z dostawą i przejazdy

 

Do tej pory w Kalifornii podano 44 mln 060 tys. 955 dawek szczepionki, spośród których co najmniej jedną dawkę otrzymało 24 mln 543 tys. 356 osób. W pełni zaszczepionych jest 21 319 347 obywateli.

 

W sumie w USA zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi ponad 163 mln osób, czyli prawie połowa populacji.

 

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu, powiedział w niedzielę stacji ABC News, że pandemia będzie się nadal rozprzestrzeniać, ponieważ zbyt wielu Amerykanów pozostaje niezaszczepionych przeciw koronawirusowi.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Znany antyszczepionkowiec zgodził się przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów

 

W ostatnim czasie liczba nowych infekcji szybko wzrasta, głównie za sprawą wysoce zakaźnego wariantu Delta. Najwięcej zakażeń jest w stanach z niskim wskaźnikiem szczepień, m.in. w Luizjanie i na Florydzie.

 

Od początku pandemii w USA zmarło z powodu koronawirusa ponad 612 tysięcy osób.

aml / abc 7 / ABC News / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie