Bułgaria. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Burgas. Na pokładzie Polacy

Świat
Bułgaria. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Burgas. Na pokładzie Polacy
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/urbas97
"Wizz Air przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem." - przekazał przewoźnik. 

Na lotnisku Burgas w Bułgarii miało miejsce awaryjne lądowanie. Samolot linii Wizz Air lecący do Warszawy musiał zawrócić. "Wizz Air przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem" - poinformował polsatnews.pl przewoźnik. Prawdopodobnie doszło do zderzenia z ptakiem.

Airbus A320-232 należący do Wizz Air wystartował z lotniska w Burgas o 10:20 czasu lokalnego. Samolot z polskimi turystami miał wylądować w Warszawie po dwóch godzinach podróży. Tuż po starcie samolot został zawrócony na lotnisko w Burgas. 

 

Prawdopodobnie doszło do zderzenia z ptakiem, w wyniku czego maszyna została uszkodzona. Na lotnisku poddano ją przeglądowi technicznemu.

 

"Wylądował bez zakłóceń i obecnie przechodzi przeglądy serwisowe. Aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas" - czytamy w oświadczeniu firmy Wizz Air przesłanym redakcji polsatnews.pl. 

 

ZOBACZ: Ukraina. Samolot spadł na dom, zginął pilot i trzech turystów z USA

 

Nikomu z pasażerów nic się nie stało. "Wizz Air przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem" - przekazał przewoźnik. 

 

 

dsk/pdb / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie