Wakacje w Chorwacji. Korki na przejściach granicznych

Świat
Wakacje w Chorwacji. Korki na przejściach granicznych
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
Na granicach tworzą się nawet kilkugodzinne korki

Trwa wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych - poinformował MSZ.

MSZ pytane o utrudnienia dla kierowców na popularnym w wakacje kierunku do i z Chorwacji odpowiedział: "Polskie służby konsularne potwierdzają wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych"

 

Podkreślił, że dotyczy to wszystkich przejść granicznych oraz bramek autostradowych. "Długość oczekiwania i płynność jazdy zmienia się w zależności od natężenia ruchu" - dodano w odpowiedzi.

 

ZOBACZ: Chorwacja. Zamontowano ostatnią część mostu Pelješac. Ułatwi dojazd do Dubrownika

 

MSZ zaleca kierowcom sprawdzanie aktualnej sytuacji na drogach w internecie. "Sytuację na poszczególnych przejściach granicznych (w tym okres oczekiwania) można śledzić na stronach: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#border-crossings, a przejezdność dróg na: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions" - podano. Zapewniono, że strony są na bieżąco aktualizowane.

 

Ambasada RP w Zagrzebiu w piątkowym wpisie na profilu FB opublikowała stosowne ostrzeżenie i zaapelowała o szczególną ostrożność.

 

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie