Budowa lotniska w Radomiu. Zwiedzający otrzymują darmowe "bilety"

Polska
Budowa lotniska w Radomiu. Zwiedzający otrzymują darmowe "bilety"
Twitter/Porty Lotnicze
Chcący zobaczyć, jak idzie budowa radomskiego lotniska, otrzymają takie wejściówki

"Chętnych nie brakuje" - zapewnia państwowa spółka Porty Lotnicze, która zaprasza na zwiedzanie budowanego lotniska w Radomiu. Chętni, aby samemu sprawdzić postępy w pracach, otrzymują za darmo wejściówki przypominające wyglądem bilety lotnicze.

Do godz. 18:00 trwa sobotni piknik na budowanym lotnisku Warszawa-Radom. W jego organizację - z okazji 10. rocznicy utworzenia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu - zaangażowało się państwowe przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze".

 

Podczas imprezy, od godz. 15:00, będzie można zwiedzać powstający port, m.in. przejść się budowanym pasem startowym. Dla chętnych PPL przygotowały nietypowe, darmowe wejściówki. Wyglądem przypominają one bilety lotnicze. "Chętnych nie brakuje" - zapewnia spółka.

 


W trakcie pikniku można skorzystać także z symulatora jazdy po drogach serwisowych oraz płytach postojowych, obejrzeć pokazy samolotów F-16 Jastrząb, wojskowego zespołu akrobacyjnego "Orlik", zespołu lotnictwa Cellfast Flying Team, jak i obejrzeć wizualizację przyszłego lotniska. Nadano mu imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku.

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie