Radosław Fogiel kandydatem na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Polska
Radosław Fogiel kandydatem na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów
Polsat News
Radosław Fogiel jest w PiS od 2001 roku, czyli od początku istnienia tej partii

PiS chce, by wicerzecznik tej partii Radosław Fogiel został zastępcą przewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - frakcji, do której polska partia rządząca należy w europarlamencie. Miałby zastąpić Annę Fotygę, która zrezygnowała ze stanowiska ze względów zdrowotnych.

Zgłoszenie Fogiela do objęcia stanowiska w EKR potwierdziła w czwartek europosłanka Beata Mazurek. Dodała, że z tego stanowiska - ze względów zdrowotnych - musiała zrezygnować Anna Fotyga. "Prezydium ma dokonać wyboru 2 sierpnia" - dodała Mazurek na Twitterze.

 

Kim jest Radosław Fogiel?

Radosław Fogiel jest posłem PiS i wicerzecznikiem tej partii. W przeszłości był radnym sejmiku mazowieckiego, a w latach 2017-2018 przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów - organizacji powiązanej z EKR. Został też szefem biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

 

ZOBACZ: Lockdown dla niezaszczepionych? Wicerzecznik PiS wyjaśnia

 

Na początku 2021 r. ogłoszono, że Fogiel będzie kierował pracami Biura ds. Międzynarodowych w ramach PiS. 

 

Szefową Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jest Włoszka Giorgia Meloni. Zastępcą jest hiszpański europoseł Jorge Buxadé. Fogiel zostanie wiceprzewodniczącym formacji, jeśli - poza prezydium - zgodzi się na to jej Rada.

wka/bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie