Morawiecki: wydłużamy okres konsultacji ustawy związanej z systemem podatkowym

Polska
Morawiecki: wydłużamy okres konsultacji ustawy związanej z systemem podatkowym
PAP/Łukasz Gągulski
Premier Mateusz Morawiecki chce przedłużyć okres konsultacji związanej z systemem podatkowym

Chcę przedłużyć okres konsultacji społecznych ustawy związanej z systemem podatkowym. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek.

- Chcę przedłużyć okres konsultacji związanej z systemem podatkowym, aby każdy mógł się wypowiedzieć i aby ta debata publiczna nad ustawą związaną z systemem podatkowym przebiegła spokojnie. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli już do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych - powiedział premier podczas czwartkowej wizyty w firmie Wiśniowski.

 

Dodał, że zależy mu na tym, aby zmiany podatkowe były dobrze skonsultowane. - Zdążymy z całym procesem do końca listopada - podkreślił.

 

Szef rządu powiedział, że sukces firm takich jak Wiśniowski pod Nowym Sączem to dowód, że Polska jest w okresie boomu gospodarczego i boomu budowlanego.

 

- Polska gospodarka wraz z Polskim Ładem wkracza w okres bardzo mocnego rozwoju gospodarczego. Polski Ład jest poszukiwaniem, jest próbą propozycji dla polskich pracowników i przedsiębiorców, żebyśmy razem na tej łodzi polskiej gospodarki płynęli i osiągali jak największe prędkości. Na tym mi zależy. Myślę, że na tym zależy wszystkim przedsiębiorcom, ale na tym na pewno również zależy pracownikom, bo dzięki temu ich wynagrodzenia będą wyższe - powiedział.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie