Wielkopolskie. 80-latek zmarł w trakcie pielgrzymki z Gniezna na Jasną Górę

Polska
Wielkopolskie. 80-latek zmarł w trakcie pielgrzymki z Gniezna na Jasną Górę
facebook.com/prymasowska
Pielgrzymka z Gniezna na Jasną Górę wyruszyła w środę

W trakcie pierwszego dnia pieszej pielgrzymki z Gniezna (Wielkopolskie) na Jasną Górę zasłabł jeden z jej uczestników. Pomimo reanimacji, 80-latek zmarł. Na miejsce przyjechał prokurator, który wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl asp. sztab. Anna Osińska z komendy powiatowej policji w Gnieźnie.

80-latek zasłabł nagle po kilku godzinach wędrówki. Na miejsce wezwano pogotowie, ale mimo reanimacji, mężczyzna zmarł. 

Bez udziału osób trzecich

- Na miejsce zdarzenia przyjechał koroner - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska. - Prokurator wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu i przekazał rodzinie ciało do pochówku - dodała. 

 

ZOBACZ: Abp Skworc: nie można podważać umowy dot. wolnej od handlu niedzieli

 

O śmierci pątnika poinformowali organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś odszedł od nas wieloletni pielgrzym - brat Stanisław z grupy Czerwonej. Zakończył on swoją ziemską pielgrzymkę w otoczeniu swojej pątniczej rodziny krocząc do Matki. Wierzymy, że teraz kroczy już tylko po niebiańskich ścieżkach! Rodzinie, bliskim i znajomym składamy kondolencje oraz zapewniamy wsparcie modlitewne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! Do zobaczenia w Niebie!" - napisali w mediach społecznościowych. 

 

 

 

jo/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie