Tokio 2020. Paula Badosa przegrała z upałem. Opuściła kort na wózku

Świat
Tokio 2020. Paula Badosa przegrała z upałem. Opuściła kort na wózku
East News/Associated Press

Hiszpanka Paula Badosa nie dokończyła ćwierćfinałowego meczu w olimpijskim turnieju tenisowym w Tokio z Czeszką Marketą Vondrousovą. Zawodniczka opuściła kort na wózku. Przyczyną gorszego samopoczucia tenisistki był upał, który panuje w stolicy Japonii.

Hiszpańska tenisistka w poniedziałek wyeliminowała z turnieju Igę Świątek. W kolejnej rundzie przeciwniczką Badosy była Czeszka Marketa Vondrousova. 

 

Hiszpanka przegrała pierwszego seta 3:6. Kolejnego już nie było. Zawodniczka źle się poczuła i poddała spotkanie.

 

Tenisistką zaopiekowały się służby medyczne. W mediach pojawiły się zdjęcia Hiszpanki opuszczającej kort na wózku inwalidzkim z głową ukrytą w ręczniku.

 

East News/Associated Press
 

 

Jak się okazało przyczyną pogorszenia stanu zdrowia zawodniczki był panujący w Tokio upał. Pojawiły się nawet doniesienia, że tenisistka z Hiszpanii doznała udaru cieplnego.

 

 

Hiszpanka w parze z Pablo Carreno Bustą miała w środę zagrać w meczu 1/8 finału gry mieszanej z polską parą Świątek/Kubot. Organizatorzy igrzysk poinformowali jednak, że w związku z kłopotami zdrowotnymi Badosy, polski mikst zagra z Francuzami - Fioną Ferro i Pierre-Huguesem Herbertem.

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie