Niemcy. Przestępcy grasują na terenach dotkniętych powodzią; zatrzymano 23 osoby

Świat
Niemcy. Przestępcy grasują na terenach dotkniętych powodzią; zatrzymano 23 osoby
Polsat News
Zalana miejscowość w Niemczech

Podczas prac porządkowych po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii dochodzi do kradzieży, oszustw i przypadków uszkodzenia ciała lub mienia - przekazał w środę szef MSW tego niemieckiego landu Herbert Reul. W związku z tymi przestępstwami zatrzymano 23 osoby.

Do tej pory odnotowano 65 kradzieży, 31 szczególnie poważnych kradzieży, 15 przypadków uszkodzenia ciała lub mienia i 12 oszustw - wyliczał minister podczas posiedzenia komisji spraw wewnętrznych landtagu.

 

- Reul ocenił jednak, że zdecydowana większość osób, które przybywają teraz na dotknięte niedawną powodzią tereny to ludzie, którzy chcą pomóc i którym należą się za to ogromne podziękowania. Według ministra, odbudowa zniszczonych obszarów będzie długotrwałym procesem. W niektórych miejscach może zająć "tygodnie, miesiące, a czasem lata - ocenił Reul.

Miliardy euro strat

Straty materialne po powodzi liczone są w miliardach euro. W niektórych dotkniętych kataklizmem miejscowościach nadal nie ma bieżącej wody, elektryczności i gazu.

 

ZOBACZ: Holandia. Nocne straże pilnują przed szabrownikami centrum miasta spustoszonego przez powódź

 

To była największa klęska żywiołowa, jaka kiedykolwiek nawiedziła Nadrenię Północną-Westfalię - podkreślił Reul. W akcji ratunkowej brało udział blisko 23 tys. strażaków i przedstawicieli innych służb.

 

W połowie lipca, w wyniku burz i powodzi w Niemczech zginęło co najmniej 179 osób, z czego 47 w Nadrenii Północnej-Westfalii.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie