Włochy wprowadzają model francuski. Wzrost chętnych na szczepienie

Świat
Włochy wprowadzają model francuski. Wzrost chętnych na szczepienie
Reuters
Znaczny wzrost liczby zgłoszeń na szczepienia zarówno w Lacjum, jak i w całych Włoszech interpretuje się jako efekt działań rządu Mario Draghiego

W ciągu 5 dni w regionie Rzymu i okolic na szczepienie przeciwko Covid-19 zarejestrowało się 150 tysięcy osób. Wzrost zainteresowania tą procedurą interpretowany jest jako efekt ostatnich zmian, które od sierpnia ograniczą we Włoszech dostęp do wielu miejsc osobom niezaszczepionym.

Od 6 sierpnia osoby niezaszczepione nie będą mogły wejść między innymi do restauracji, kin, teatrów, siłowni, basenów i na imprezy sportowe.

 

ZOBACZ: Piotr Müller: nie można wykluczyć modelu francuskiego ws. szczepień w Polsce

 

Biletem wstępu do tych obiektów będzie UCC, czyli Unijny Certyfikat Covidowy. Włochom wejście umożliwi przyjęcie już jednej dawki preparatu. 

 

Znaczny wzrost liczby zgłoszeń na szczepienia zarówno w Lacjum, jak i w całych Włoszech interpretuje się jako efekt działań rządu Mario Draghiego. W samym regionie stołecznym na szczepienie zapisało się 150 tys. osób w ciągu 5 dni. 

Boom zapisów

- W stołecznym włoskim regionie Lacjum notuje się boom zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 - poinformował w poniedziałek szef lokalnych władz Nicola Zingaretti. Dodał, że "nie zatrzymujmy się już w drodze po to, by odzyskać wolność dla wszystkich. Musimy wygrać my, a nie covid".

 

Władze regionu Lacjum, w którym leży Rzym przewidują, że na początku przyszłego miesiąca odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców przekroczy 70 procent. W kraju szczepienia otrzymało 30,2 mln osób, czyli ponad 56 procent całej populacji Włoch.

 

Dane Ministerstwa Zdrowia Włoch z ostatniej doby to 22 kolejne zgony i 3117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzonych w 88 tysiącach testów. Wskaźnik pozytywnych wyników wzrósł znacznie do 3,5 procent. O 124 wzrosła też liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19.

laf/Reuters/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie