Udawał ratownika medycznego. Zamiast pacjentów woził... papierosy

Polska
Udawał ratownika medycznego. Zamiast pacjentów woził... papierosy
Straż Graniczna

46-letni mężczyzna kupił dwie karetki i przewoził nimi papierosy z przemytu, licząc, że nikt go nie zatrzyma do kontroli - podała we wtorek warmińsko-mazurska Straż Graniczna. Zabezpieczono u niego ponad 1,4 mln sztuk papierosów z białoruską akcyzą.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz przekazała, że mieszkaniec powiatu bartoszyckiego, który udawał ratownika medycznego, wpadł na gorącym uczynku po raz pierwszy we wrześniu 2019 roku. Papierosy przewoził ambulansem, bo liczył, że w ten sposób uniknie kontroli na drodze.

 

ZOBACZ: Podkarpacie. Pościg za busem z imigrantami. "Podróż trwała ponad 40 dni"

 

Został wówczas zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z placówki SG w Braniewie. Okazało się, że w karetce zamiast chorego czy sprzętu medycznego wiezie 200 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 155 tys. zł. Pojazd został zabezpieczony, a mężczyznę za przestępstwo karno-skarbowe ukarano grzywną.

 

 

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze SG ustalili, że 46-latek ma drugą karetkę i dalej wozi nielegalne wyroby akcyzowe. Do listopada 2019 r. trzykrotnie zakupił białoruskie papierosy, a następnie dostarczył je w celu odsprzedaży. Odbiorcami byli mieszkańcy powiatu elbląskiego.

 

ZOBACZ: Rekordowy przemyt papierosów. Blisko 2,5 mln paczek w kontenerach kolejowych

 

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia w tej sprawie. Kierowca karetki odpowie za przewożenie i handel białoruskimi papierosami w ilości 1,2 mln sztuk oraz 15 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 860 tys. zł.

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie