Warszawa. 160 kg kokainy w bananach sprzedanych do znanej sieci sklepów

Polska
Warszawa. 160 kg kokainy w bananach sprzedanych do znanej sieci sklepów
Policja Warszawa
Narkotyki ujawniono w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych w Warszawie i pobliskich miejscowościach.

160 kilogramów kokainy wartej ponad 30 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze policji w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych - przekazał rzecznik KSP. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie.

Narkotyki ujawniono w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych w Warszawie i pobliskich miejscowościach. Szacowana wartość narkotyków wynosi około 30 mln zł.

 

Według informacji, do których dotarła PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

"Dziwne zielone pakunki"

Jak udało się nieoficjalnie ustalić pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

 

"Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska.

 

"Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy" - zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

 

WIDEO: Kokaina ukryta w bananach trafiła do sklepów.

 

 

ZOBACZ: Holandia. Celnicy znaleźli i przejęli 700 kg kokainy ukrytej w bananach

 

- Policjanci zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych - podał rzecznik KSP.

 

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane.

 

Przed rokiem w biedronce

W 2020 roku odkryto 19 kg kokainy o czarnorynkowej wartości 5 mln zł znaleziono w piątek w bananach w sklepie Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim. O sprawie poinformował wówczas rzecznik prasowy ostrowskiej Prokuratury Okręgowej Maciej Meler. Do sprawy odniosła się sieć sklepów.

 

- Przede wszystkim poinformowaliśmy o sprawie stosowne służby, z którymi pozostajemy w ścisłej współpracy oraz dostawcę produktu, odpowiedzialnego za tę konkretną dostawę. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do właściwych instytucji państwowych – oświadczyli przed rokiem przedstawiciele Biedronki w komunikacie.

aml/msl/ / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie