Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 27 lipca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 27 lipca
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce

O 106 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Jak dodało, zmarło 7 osób chorych na COVID-19, w tym 6 mających schorzenia współistniejące. W szpitalach jest 309 zakażonych pacjentów, z czego 46 korzysta z respiratorów.

Nowe przypadki koronawirusa pochodzą ze wszystkich województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11); śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3) i kujawsko-pomorskiego (1).

 

"Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 pacjentów" - dodało MZ. 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Wtorkowe dane oznaczają, że suma zakażeń od początku epidemii w Polsce wzrosła do 2 882 327, a zgonów - do 75 249.

 

Ponad 2,6 mln ozdrowień

W szpitalach przebywa 309 chorych z COVID-19, w tym 46 pacjentów podłączonych do respiratorów. Dla zakażonych koronawirusem pacjentów przygotowane jest 6 tys. 195 łóżek i 610 respiratorów.

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 84 tys. 492 osoby, a wyzdrowiało dotąd 2 mln 653 tys. 407 zakażonych. Wykonano 42 491 testów na obecność koronawirusa.

 

 

W naszym kraju wykonano 33 843 941 szczepień przeciw COVID-19, z czego 67 033 w ciągu ostatniej doby. W pełni zaszczepione są 17 040 924 osoby.

Obostrzenia jak we Francji? "Nie można wykluczyć"

We wtorkowym "Graffiti" rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że w poniedziałek Rada Medyczna przy premierze przeprowadziła "dłuższą dyskusję" dotyczącą programu szczepień i potencjalnych obostrzeń w ramach potencjalnej czwartej fali.

 

- Jeżeli limity osób w obiektach takich jak restauracje zostaną zmniejszone, to zmiana nie obejmie osób, które są w pełni zaszczepione - zapewniał.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski: IV fala będzie zupełnie inna niż poprzednie

 

Zapytany, czy w trakcie Rady Medycznej rozmawiano o "modelu francuskim", czyli ograniczeniem dostępu do miejsc publicznych jedynie dla osób zaszczepionych, rzecznik rządu odparł, że "tego tematu akurat nie poruszano". Podkreślał, że przy wprowadzaniu podobnego modelu trzeba wziąć pod uwagę aspekt "społeczny, medyczny i prawny".

 

- Zainstalowanie modelu francuskiego, to decyzja, która byłaby daleko idąca, natomiast na ten moment w pełni nie mogę wykluczyć takiego wariantu. Przez ostatnie miesiące, blisko półtora roku, że koronawirus rozwijał się w różny sposób. W pewnym momencie, nawet gdy chcieliśmy, żeby ograniczenia były mniejsze, to później okazywało się, że kolejna fala koronawirusa musiała weryfikować nasze nastawienie - dodawał Müller.

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie