Grecja. Pożar nie przedmieściach Aten. "Ogień wymknął się spod kontroli"

Świat
Grecja. Pożar nie przedmieściach Aten. "Ogień wymknął się spod kontroli"
PAP/EPA/YANNIS KOLESIDIS
Straż pożarna poinformowała, że do walki z ogniem zmobilizowano 74 strażaków, pięć helikopterów i pięć samolotów gaśniczych.

Grecka straż pożarna i lokalne władze poinformowały we wtorek o pożarze lasu na północnych przedmieściach Aten. "Ogień wymknął się spod kontroli" - powiedział w radiu burmistrz miasteczka Dionisos Jannis Kalafatelis.

Państwowa telewizja ERT podała, że dotknięte pożarem są miejscowości u podnóża góry Pentelejkon nieopodal stolicy. Straż pożarna poinformowała, że do walki z ogniem zmobilizowano 74 strażaków, pięć helikopterów i pięć samolotów gaśniczych. Służby podkreśliły, że akcję gaśniczą utrudnia wiatr.

 

Pożar rozpościera się na przestrzeni "wielu kilometrów" - ostrzegała burmistrz miasteczka Pendeli, Dimitra Kehaja. Mieszkańcy okolic otrzymali telefonicznie ostrzeżenia z informacją "by być gotowym na postępowanie zgodnie z podawanymi przez służby instrukcjami".

 

ZOBACZ: Pożary we Włoszech. "Katastrofa bez precedensu"

 

Według lokalnych mediów niektórzy mieszkańcy podnóża góry Pentelejkon już opuścili swoje domostwa.

 

AFP zauważa, że greckie lasy co roku dotykają susze, które potęgują ryzyko wystąpienia pożarów. W lipcu 2018 roku 102 osoby zginęły w pożarze lasów na przedmieściach Aten.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie