Poznań. Kierująca autobusem miejskim pomyliła trasę. Wjechała pod prąd na trzypasmową drogę

Polska
Poznań. Kierująca autobusem miejskim pomyliła trasę. Wjechała pod prąd na trzypasmową drogę
FACEBOOK.COM/POZNANSKITB
Przewoźnik wyjaśnia całe zajście

Kierująca autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu (MPK) pomyliła trasę i wjechała pojazdem pod prąd na ul. Lechicką. Kobieta pracuje jako kierowca od 1,5 roku, najprawdopodobniej otrzyma naganę - poinformował w czwartek przewoźnik.

Rzecznik prasowy MPK Poznań Agnieszka Smogulecka powiedziała, że kierująca autobusem linii nr 178 w środę po godz. 15 pomyliła trasę w rejonie ulicy Naramowickiej. - Ostatecznie wjechała z ulicy Wilczak w Lechicką pod prąd – przyznała rzeczniczka.

 

Na opublikowanym w internecie filmie rejestrującym zdarzenie widać, jak kierująca autobusem bezskutecznie próbowała włączyć się do ruchu wyjeżdżając z jednokierunkowej w tym miejscu ul. Wilczak, a następnie jedzie pod prąd lewym pasem ul. Lechickiej. Ostatecznie po dojechaniu do skrzyżowania kierująca zawróciła i pojechała ustaloną trasą linii 178.

 

WIDEO: Autobus miejski jechał pod prąd

Przeprosiła pasażerów

Smogulecka wskazała, że kierująca autobusem pracuje w MPK od półtora roku. W swoim raporcie kierowca przyznała, że pomyliła trasę, za co przeprosiła pasażerów.

 

FACEBOOK.COM/POZNANSKITB

Przewoźnik wyjaśnia całe zajście. - Zabezpieczany jest zapis monitoringu. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że pani kierowca otrzyma naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i zostanie skierowana do ośrodka szkolenia na weryfikację wiedzy i umiejętnośc - opisała Smogulecka.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie