Budzyń: wypadek busa. Ranna siedmioosobowa rodzina

Polska
Budzyń: wypadek busa. Ranna siedmioosobowa rodzina
OSP Budzyń
W wypadku zostało rannych osiem osób

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została siedmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierujący autem uderzył w przydrożne drzewo.

St. asp. Beata Luberska z KPP w Chodzieży przekazała w niedzielę, że w wypadku, do którego około północy na 214 km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. - Dzieci są ciężej ranne – zaznaczyła policjantka.

 

OSP Budzyń

  

 

Jak ustalił reporter Polsat News Piotr Kotwicki, busem podróżowała siedmioosobowa rodzina. Cztery osoby zostały w szpitalu, trzy po badaniach zostały zwolnione do domu. Początkowo policja podawała informację o ośmiu rannych osobach. 

 

ZOBACZ: Wygoda: wypadek busa. 10 osób trafiło do szpitala

 

 

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. - Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Luberska.

 

 

Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

 

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

pgo/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie