Wygoda: wypadek busa. 10 osób trafiło do szpitala

Polska
Wygoda: wypadek busa. 10 osób trafiło do szpitala
Polsat News
W wypadku poszkodowanych zostało 10 osób

Dziesięć osób - w tym trzy w stanie ciężkim - trafiło do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego i busa, którym podróżowało 9 pasażerów. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze nr 784 w miejscowości Wygoda pod Radomskiem. Kierująca autem osobowym miała cztery promile alkoholu w organizmie.

- O godz. 6.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy - VW busa i nissana quashquai - przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni. W pierwszej kolejności razem ze strażakami zajęli się ratowaniem licznych poszkodowanych - powiedziała Aneta Włazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

 

ZOBACZ: Dominik H. zatrzymany w Niemczech. Spowodował wypadek, w którym zginęło 3-letnie dziecko

 

Busem podróżowało dziewięciu mężczyzn, w tym siedmiu obywateli Ukrainy. Wszyscy z nich odnieśli obrażenia i niezwłocznie zostali odtransportowani do szpitali w Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Na miejscu zdarzenia lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje policja, trzech poszkodowanych jest w stanie zagrażającym życiu.

 

 

Do szpitala trafiła także kierująca nissanem 36-letnia mieszkanka gminy Gidle. Pierwsze badanie jej trzeźwości wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustaliła policja, to ona doprowadziła do zderzenia z busem, niespodziewanie zjeżdżając swoim samochodem na przeciwległy pas jezdni.

 

Na miejscu zdarzenia w miejscowości Wygoda wciąż trwają czynności policyjne z udziałem prokuratora.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie