W sobotę posłanki Lewicy zainaugurują ogólnopolski cykl spotkań

Polska
W sobotę posłanki Lewicy zainaugurują ogólnopolski cykl spotkań
Polsat News
Lewica rusza w Polskę

W sobotę posłanki i działaczki Lewicy zainaugurują wakacyjny cykl spotkań z mieszkańcami kilkudziesięciu miast w całej Polsce pod hasłem "Zrobimy to lepiej". W sobotę wyruszą busem do Mińska Mazowieckiego i Płocka, a w niedzielę odwiedzą Siedlce i Radom.

- Żeby zmiana w Polsce mogła się dokonać, musimy o niej rozmawiać. Musimy w sobie uruchomić energię, która pozwoli tę zmianę wyzwolić. A stanie się to wyłącznie wtedy, gdy politycy i obywatele będą naprawdę słuchać ludzi. Dlatego ruszamy w drogę – powiedziała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, która koordynuje akcję.

 

Do końca lata przedstawicielki Lewicy mają przemierzyć tysiące kilometrów i odwiedzić kilkanaście miast - dużych i małych, wojewódzkich i powiatowych.

 

 

 

- Będziemy w drodze przez wszystkie wakacyjne weekendy. Trasa oczywiście jest ustalona, ale zostawiamy sobie przestrzeń na spontaniczne działania. Gdy po drodze coś nas zainteresuje, to zatrzymamy się w dowolnym momencie – podkreśliła Scheuring-Wielgus.

Spotkania z mieszkańcami mają odbywać się w formie pikniku.

- Porozmawiamy o drożyźnie w sklepach, o prawach kobiet, o świeckim państwie, o nowoczesnej szkole, o systemie ochrony zdrowia, o tym jak nie dać się czwartej fali COVID-19, o ochronie środowiska i o wszystkim, z czym ludzie do nas przyjdą – zapowiedziała posłanka Katarzyna Kotula.

 

ZOBACZ: Maciej Konieczny z Razem o mieszkaniowym Polskim Ładzie. "Kompletna kapitulacja PiS-u"

 

Posłanki Lewicy mają odwiedzić m.in. Mińsk Mazowiecki, Płock, Siedlce, Sosnowiec, Kielce, Chrzanów, Nowy Sącz, Zielona Góra, Ostróda, Kołobrzeg i Szczecinek. Łącznie chcą zawitać do 20 miast.

Pomysły zbierane od Polaków

- Będzie z nami jeździć specjalna urna, do której chcemy zbierać pomysły Polek i Polaków na nasz kraj. Urządzimy Polskę na nowo i zrobimy to lepiej niż ci, którzy teraz zarządzają naszą ojczyzną – dodała posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

 

ZOBACZ: Włodzimierz Czarzasty w "Graffiti": nie mamy już żadnych przyjaciół

 

Przedstawicielki Lewicy wyruszą w drogę w sobotę z Warszawy. Tego dnia posłanki mają spotkać się z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego i Płocka, a w niedzielę planowane są rozmowy w Siedlcach i Radomiu.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie