Kamiński założył konto na Twitterze. Przywitał go Banaś

Polska
Kamiński założył konto na Twitterze. Przywitał go Banaś
PAP/Mateusz Marek
Mariusz Kamiński na Twitterze. Zareagował Marian Banaś

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zadebiutował na Twitterze. Pojawienie się polityka na popularnym portalu społecznościowym skomentował m.in. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. "Będę Cię obserwować" - napisał.

"Dzień dobry! Od dziś informacje o mojej bieżącej aktywności znajdziecie Państwo również na tym oficjalnym profilu na Twitterze" - poinformował w środę rano w pierwszym wpisie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. 

 

 

Pojawienie się polityka na popularnym portalu społecznościowym wywołało spore poruszenie. Twitterowy debiut ministra skomentował m.in. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś, obecny na platformie od 2 czerwca. "Witaj Mariusz! Oczywiście będę Cię obserwować" - napisał. 

 

 

Do śledzenia oficjalnego profilu ministra namawia również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Zachęcamy do obserwowania oficjalnego profilu Ministra Mariusza Kamińskiego" - czytamy. 

 

 

Obecność Mariusza Kamińskiego na Twitterze skomentował również wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. "Koniec świata! Mariusz Kamiński wkroczył na TT!" - napisał.

 

 

Mariusz Kamiński był działaczem opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. Był posłem na Sejm III, IV, V, VII, VIII kadencji. 13 października 2019 r. uzyskał mandat poselski na IX kadencję Sejmu.

 

Był współtwórcą Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a od sierpnia 2006 r. do października 2009 r. szefem CBA.

 

Od listopada 2011 r. jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. został ministrem-członkiem Rady Ministrów w rządzie premier Beaty Szydło, a następnie premiera Mateusza Morawieckiego. Na mocy rozporządzenia premiera uzyskał uprawnienia w zakresie koordynacji działalności służb specjalnych. 14 sierpnia 2019 r. Mariusz Kamiński został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

Jako szef MSWiA bezpośrednio nadzoruje pracę Komendanta Głównego Policji i Komendanta Głównego Straży Granicznej. Podlegają mu także: Departament Bezpieczeństwa, Departament Kontroli i Nadzoru, Biuro Nadzoru Wewnętrznego oraz Biuro Ministra.

dk/ml//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie