Trąby wodne nad Bałtykiem [WIDEO]

Polska
Trąby wodne nad Bałtykiem [WIDEO]
Czytelnik Jakub
Wypoczywający nad polskim morzem mieli okazję obserwować niezwykłe zjawisko

Niecodzienne zjawisko mogli zaobserwować turyści odpoczywający nad polskim morzem. W poniedziałek w kilku miejscach nad Bałtykiem m.in. w Juracie i Jastarni utworzyły się trąby wodne. Internauci w sieci podzielili się nagraniami.

Trąby wodne przypominają małe tornada. Niezwykle zjawisko można było wczoraj obserwować w kilku miejscach z plaż nad polskim morzem. 

 

Wypoczywający nad Bałtykiem turyści podzielili się w sieci nagraniami. Trąby wodne można było zobaczyć m. in. w Juracie. 

 

 

Polscy Łowcy Burz informowali w mediach społecznościowych, że na polskim odcinku Morza Bałtyckiego wystąpiło co najmniej 8 takich zjawisk. "Niejednokrotnie można było zaobserwować po dwa takie zjawiska jednocześnie" - napisali. 

 

 

Na niezwykłe zjawisko natrafili też plażowicze w Jantarze. 

 

 

Nagraniem z Jantaru podzielił się z nami czytelnik Darek:

 

 

 

Trąby wodna to trąby powietrzna, która tworzy się nad zbiornikiem wodnym, np. nad morzem. Wydłużający się z chmur lej dotyka powierzchni wody. Osiąga prędkość do 80 kilometrów na godzinę, ale zwykle przemieszcza się powoli. Zjawisko można obserwować zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, a potem się rozprasza.

pgo/ml//polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie