Lubelskie. Trąba powietrzna. IMGW udostępnił nagranie

Polska
Lubelskie. Trąba powietrzna. IMGW udostępnił nagranie
twitter/IMGW
Wideo pojawiło się w mediach społecznościowych, na profilu IMGW.

Pracownicy jednej z firm w Małaszewiczach (woj. lubelskie) zaobserwowali przejście trąby powietrznej. Do groźnego zjawisko doszło w pobliżu stacji kolejowej. Wideo pojawiło się w mediach społecznościowych, na profilu IMGW.

To zdarzenia doszło w sobotę we wsi Małaszewicze (Lubelskie). Trąba powietrzna została zaobserwowana przy tamtejszej stacji kolejowej.

Lubelscy strażacy zanotowali 31 interwencji w związku przechodzącymi w sobotę wieczorem burzami, z czego 23 dotyczyły rejonu powiatu bialskiego. Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami z gradem obowiązywało na Lubelszczyźnie do poniedziałkowego poranka.

Pogoda na wtorek

Jak informuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk we wtorek pogoda będzie zmienna. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami durze. - Prawie w całym kraju mogą się pojawić opady deszczu, a od Tatr po Bieszczady nawet obfite - mówi.

 

ZOBACZ: Burze nad Polską: Jak się ochronić? Jak obliczyć, gdzie jest burza?

 

Zaznacza, że obfite deszcze sprawią, iż na Pogórzu Karpackim będzie najchłodniej. Termometry wskażą 15-17 stopni Celsjusza.

Cieplej będzie w głębi kraju, bo ok. 22-23 stopnie. Natomiast na ścianie wschodniej, między Terespolem a Suwałkami, nawet 25 stopni.

dsk/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie